close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
کاردستی
loading...

وبلاگ تخصصی حرفه و فن

کاردستی

بدون دستگاه فتوکپی کپی کنید!!!

آيا مي خواهيد بدون داشتن دستگاه فتوکپي، با کمترين هزينه و در کوتاهترين زمان و با مواد اوليه خيلي ساده و پيش پا افتاده، هر تصوير از هر مجله و کتاب را که مي خواهيد، فتوکپي کنيد؟ پس ابتدا وسايل لازم را فراهم سازيد.

فتوکپي ساده و فوري

 

وسايل مورد نياز :

  1. تصوير دلخواه از مجله يا کتاب
  2. چند کاغذ سفيد بدون خط کشي
  3. يک قاشق فلزي
  4. يک قطعه صابون معمولي
  5. آب
  6. پنبه

تربانتين (تربانتين را در ظرف هاي پلاستيکي يک ليتري از مغازه هاي رنگ فروشي مي توانيد تهيه کنيد.)

اکنون در يک بطري تقريبا دهن گشاد مقداري تربانتين بريزيد و روي آن آب اضافه نماييد. براي يک قاشق تربانتين چهار قاشق آب لازم است. قطعه صابون را نيز توي اين بطري بياندازيد و آن قدر اين سه ماده را به هم بزنيد که صابون کاملاً حل شود.

فتوکپي ساده و فوري

با اين مايع مي توانيد فتوکپي کنيد :

به اين ترتيب که عکس دلخواه را انتخاب کرده و دور آن را با قيچي ببريد. آن را روي يک دسته کاغذ روزنامه و يا سطح يک ميز قرار دهيد.

فتوکپي ساده و فوري

روي آن تصوير به مقدار کافي از محلول فوق بماليد. براي اين کار پنبه را به مايع مزبور آغشته کنيد و روي تصوير مورد نظر بماليد. روي آن يک صفحه کاغذ سفيد قرار دهيد.

فتوکپي ساده و فوري

با يک دست کاغذ را روي تصوير ثابت نگهداريد و با دست ديگر پشت قاشق را روي کاغذ سفيد بماليد و اطمينان حاصل کنيد که تمام قسمت هاي مختلف تصوير در زير کاغذ سفيد تحت فشار قاشق قرار گرفته و تماس کامل بين کاغذ و تصوير حاصل شده است.

فتوکپي ساده و فوري

حالا کاغذ سفيد را از روي تصوير جدا کنيد. ملاحظه خواهيد کرد که تصوير مطلوب شما روي کاغذ فتوکپي شده است.

فتوکپي ساده و فوري

اين تصوير موقتي نيست و براي هميشه روي کاغذ يا گوشه اي از دفتر شما باقي خواهد ماند. عجيب اينکه تصاوير رنگي را به همين روش مي توانيد از کتابها و مجلات مختلف کپي کنيد. فقط بايد بگوييم، در مورد اسکناس اين روش بي نتيجه است، زيرا ماده چاپ اسکناس با مرکب هاي معمولي به کار رفته در چاپخانه ها کاملاً متفاوت است.

فتوکپي ساده و فوري

همچنين مي توانيد با استفاده از اين مايع تصاوير دلخواه خود را بر روي لباس هاي سفيد رنگ کپي کنيد، ولي به شما پيشنهاد مي کنم ابتدا اين کار را بر روي يک کاغذ سفيد انجام دهيد و اگر از نتيجه کار راضي بوديد، اين کار را بر روي يک لباس کهنه و بلااستفاده انجام دهيد و سپس اگر باز هم کيفيت تصوير کپي شده رضايت بخش بود، آن را بر روي لباس تازه خود کپي کنيد. باز هم تاکيد مي کنم، که اين کار را تنها بر روي لباس سفيد رنگ امتحان کنيد. از اين روش مي توانيد براي کپي تصاوير مورد نظر خود بر روي سطوح ديگر مانند چوب نيز استفاده کنيد.

فتوکپي ساده و فوري

نکته اي ديگر اين که، بهتر است اين آزمايش را در فضاي باز و يا جايي که هوا به خوبي جريان دارد، انجام دهيد. و از تماس مايع آزمايش با چشم هاي خود، خودداري کنيد.

بذرپور بازديد : 362 پنجشنبه 5 آبان 1390 زمان : 18:52 نظرات ()

ساخت کاردستی شهر برفی با وسایل دور ریختنی

بچه ها وحتی بزرگ تر ها  معمولا به اسباب بازی شهر برفی علاقه دارند. شما می توانید با تکه های اسباب بازی های شکسته یا قدیمی و یک شیشه خالی سس مایونز یا مربا، به سادگی یک شهر برفی زیبا درست کنید.

روش ساخت این کاردستی جدید را در ادامه ببینید. همچنین انواع مختلف این کاردستی، در ۶ عکس برای ایده گرفتن شما نشان داده شده است.

 

برای درست کردن کاردستی جدید شهر برفی به مواد زیر نیاز دارید:

یک شیشه خالی – شیشه هایی که بیشتر حالت کروی و گرد داشته باشد مناسب تر ند.

یک تکه اسباب بازی شکسته یا قدیمی ( از نوعی که خودش و یا رنگامیزی آن، در آب حل نشود)

آب مقطر یا آب جوشیده

گلیسیرین

چسب قطره ای یا هر نوع چسب مقاوم در برابر آب

اکلیل یا پوست تخم مرغ  ( می توان به جای اکلیل از قطعات ریز شده پوست تخم مرغ استفاده کرد)

چسب آکواریم ( برای آب بندی ، درصورتیکه آب از بطری چکه کند)

چگونه کاردستی آدم برفی را درست کنیم؟

ابتدا اگر آب مقطر در دسترس ندارید، مقدار کافی آب را بجوشانید و بگذارید تا سرد شود.

بعد تکه اسباب بازی را که برای داخل شهر برفی انتخاب کرده اید، روی درب شیشه خالی قرار داده وشیشه را روی آن بگذارید و چک کنید که اندازه آن مناسب باشد.

سپس اسباب بازی را روی درب شیشه با چسب قطره ای (یا هر نوع چسبی  که در اثر خیس بودن باز نشود) بچسبانید و صبر کنید تا کاملا خشک شود.

حال درون شیشه آب بریزید و چند قاشق گلیسیرین به آن اضافه کنید. گلیسیرین باعث می شود سرعت ته نشینی اکلیل ها کم شود و اسباب بازی شهر برفی جذاب تر شود. توجه نمایید که بالای شیشه باید مقداری خالی باشد تا پس از تکان دادن شهر برفی، اکلیل ها به خوبی مخلوط شوند. سپس به مقدار مورد نظر اکلیل اضافه کنید و در شیشه را محکم ببندید و در صورت نیاز ( اگر آب  از شهر برفی شما چکه می کند، دورش را چسب آکواریوم بزنید).

توضیح: اگراکلیل درون شهر برفی زیاد باشد،  به دیواره می چسبد و اگر کم باشد جلوه ندارد. می توانید در چند مرحله اکلیل را به تدریج اضافه نمایید تا به منظره دلخواه برسید.

در ادامه چند طرح زیبا از شهر برفی برای ایده گرفتن آمده است.

طرح شهر برفی با درخت کاج:

طرح شهر برفی با آدمک با طرح آدم برفی:

طرح شهر برفی با طرح های عید کریسمس، مناسب برای هدیه دادن به هموطنان مسیحی:

این هم یک طرح پسرانه از کاردستی شهر برفی که می تواند به جای اسباب بازی مورد استفاده قرار گیرد:

و آخرین تصویر شهر برفی با تکه ای اسباب بازی به شکل خانه است که پایین آن با روبان تزیین شده و درب بطری رنگامیزی شده است.

توضیح : از این کاردستی می توان به عنوان کاردستی علمی در درس علوم برای نشان دادن اینکه تاثیر گلیسیرین روی سرعت ته نشینی اکلیل چگونه است و یا اینکه آیا گلیسیرین در آب حل می شود یا خیر ( مثلا در درس محلول ها و مخلوط ها در علوم کلاس چهارم دبستان) استفاده کرد. فراموش نکنیم که کودکان چیزی را که با تفریح و به صورت عملی یاد بگیرند، هرگز فراموش نخواهند کرد.

بذرپور بازديد : 13615 پنجشنبه 5 آبان 1390 زمان : 18:39 نظرات ()
تبليغات
آرشيو
  • 1390